Stresi e shkakton kancerin te njerëzit

Stresi i vazhdueshëm jo vetëm që mund të jetë duke ua rrënuar shëndetin mendor, por njerëzit me nivele të larta të stresit janë më...

Pa stres, as tension: Ndryshimet që ua lehtësojnë jetën

Tensionet dhe stresi janë bërë pjesë e shumicës së njerëzve, qoftë nga trafiku i rënduar, çështjet në shtëpi apo edhe në punë. Ekspozimi i vazhdueshëm...

Çfarë tregojnë për shëndetin tuaj vijat dhe rrudhat në fytyrë?

Të gjithë njerëzit kanë rrudha, vija apo shenja në fytyrë. Është pjesë e jetës të cilën duhet ta pranojmë. Por a e dini që...

Ngjyra e dyllit në veshët tuaj tregon shumë për gjendjen e shëndetit

Eshtë një procedurë normale higjienike për të pastruar veshët tanë një herë në disa ditë. Megjithatë, jo të gjithë ne e dimë se dylli...

Shurupi natyral me banane kundër kollitjes

Të gjithë duan që në rast të ndonjë kolle të mundimshme, ta zhdukin atë sa më parë. Sëmundjet që shkaktojnë të kollitur janë kryesisht më...

Dëshironi të lini duhanin, pini lëng limoni

Të gjithë i dimë arsyet e ndalimit të pirjes së duhanit, por kurrë nuk ndërmarrim hapin për ta bërë atë. Studiuesit nga Universiteti Srinakharinwirot...

Fikni telefonin pas orës 10 të darkës, ja arsyeja

“Njerëzit që nuk arrijnë të ndjekin ritmin e trupit të trupit të tyre kanë më shumë mundësi që të kenë depresion dhe probleme të...

Moti i acartë! Pse ngrijnë në fillim duart, këmbët dhe hunda?

Të gjithë ne po bezdisemi nga i ftohti dhe temperaturat nën 0 që kanë kapluar vendin dhe shumë herë mund të kemi shfaqur probleme...

Postimet e fundit