E premte, 23 Tetor, 2020
3 C
Skopje
Ballina Shëndetësi

Shëndetësi

Vlerat e rralla të arrës, ndikimi në shëndet

Perveç të qenit te shijshme, arrat janë gjithashtu shumë të dobishme. Vetëm një grusht arra të hahet në ditë ofron proteina, fibra bimore, acide...

Lëngu që largon helmet nga trupi juaj

Mund ta kuptoni se trupi juaj ka shumë toksina nëse e shihni se vazhdimisht po sëmureni, ndiheni të lodhur ose jeni “viktimë” e infeksioneve. Megjithatë...

Mos besoni çdo mit për humbjen në peshë

Oprah nuk ha në mbrëmje, Khloe Kardashian ka eliminuar qumështin, Kim qëndron larg karbohidrateve, Beyonce është vegane. Këto truke nuk mund t’i bëjë çdokush sepse...

Gabimet që bëjmë gjatë pastrimit të veshëve

Dylli i veshëve është tejet i pakëndshëm prandaj të gjithë jemi të përkushtuar për të larguar atë nga pjesa e brendshme e veshëve. Mirëpo, duke...

Më Të Lexuara

Fillojnë problemet me ndotjen e ajrit në Prishtinë, sot shumë i pashëndetshëm

Ani pse temperaturat vazhdojnë të jenë të larta, në Kosovë veçanërisht në kryeqytet tashmë kanë filluar problemet me ndotjen e ajrit. Sikurse edhe viteve të...

Xhaferi: Laptopët janë blerë me donacione nga Zvicra, por jo për deputetët

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, thotë se blerja e 100 laptopëve është pjesë e bashkëpunimit me Ambasadën e Zvicrës dhe...

Takohen Thaçi, Veseli e Haradinaj

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka zhvilluar një takim sot në orët e mëngjesit me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe...

Mbajtja e maskës edhe në ambient të hapur: Ndryshimet ligjore ngecin në Kuvendin e Maqedonisë

Ka filluar zbatimi i masave të fundit anti-Covid të miratuara nga Qeveria, por tani për tani mbetet e pasigurt se kur do të miratohen...

Stefanoviq: Të infektuarit me simptoma të lehta të mjekohen në shtëpi

Të gjithë ata që kanë simptoma të lehta duhet të jenë në shtëpi, të izoluar me terapi simptomatike dhe me vitamina. Le të ndihmojmë...

Mediat bullgare: Nëse Shkupi nuk ndryshon taktikat e saja, Sofja do t’i bllokojë rrugën drejtë BE-së

Nëse Shkupi nuk ndryshon taktikat e saja dhe nuk bën lëshime serioze në çështjen e mosmarrëveshjeve historike me Sofjen, rruga e Maqedonisë së Veriut...