Një hap i madh dhe “emocionues” i shkencëtarëve kundër 8 llojeve të kancerit

Shkencëtarët kanë bërë një hap drejt një prej qëllimeve më të mëdha në mjekësi – një test universal të gjakut për kancerin. Një ekip në...

Mendoni që ky ushqim është i shëndetshëm? Kur të dëgjoni çfarë ka në të,...

Ngjyrat artificiale janë shumë të dëmshme dhe njerëzit mendojnë që po ia arrijnë t’u shmangen. Megjithatë, nuk është kështu, sepse atë ngjyrë përmbajnë edhe...

Njihuni me vetitë çudibërëse të trumzës, ja 5 sëmundjet që kuron kjo erëz

Ndonëse një erëz e zakonshme, veç përdorimit të saj në kuzhinë, shumë prej nesh nuk i njohin vetitë çudibërëse të trumzës. Vaji esencial i përftuar...

Njihuni me vlerat dhe përdorimet e lajthive që nuk i keni ditur

Fruti i lajthisë, ose ndryshe thelbi, përbën pjesën më të rëndësishme të saj. Ai është i pasur më vitaminë A1, A2, PP si dhe...

Hidhni këtë në kafenë ose lëngun tuaj për të rikthyer shikimin dhe t’i thoni...

Megjithëse, të gjitha shqisat tona janë të rëndësishme dhe ne nuk mund të jetonim në mënyrën e duhur nëse ndonjëra nga këto mungonte. Mund të...

Zbardhja e dhëmbëve. Gabim!

Një dentist ka treguar se mënyra që keni përdorur për t’i zbardhur dhëmbët është krejtësisht e gabuar. Kohë më parë thuhet si ai kishte pasur...

Ja se si mund t’i hiqni puçrrat me ilaçin magjik, të cilin mund ta...

A bëheni nervoz për shkak të puçrrave të vogla, të bardha nën lëkurë, të cilat dermatologjia i njeh me emrin “milium” dhe shfaqen kryesisht...

Terapia me nikotinë nuk ndihmon në lënien e duhanit

Çamçakëzët, flasterët dhe sprejet nazale që ua sigurojnë nikotinën personave që tentojnë të heqin dorë nga konsumimi i duhanit, nuk ndihmojnë në afat më...

Ja nga se shkaktohen dhimbjet e barkut dhe cilat raste janë të rrezikshme

Zakonisht dhimbja abdominale (e barkut) nënkupton dhimbjen që vjen nga organet që ndodhen në zgavrën e barkut, të cilat përfshijnë stomakun, zorrët, mëlçinë, fshikëzën...

Më thuaj në çfarë ore të del gjumi, të të them se çfarë problemi...

Sipas mjekësisë tradicionale kineze, çdo orë e ditës dhe e mbrëmjes përkon me një fluks energjie që ndikon në shëndetin fizik dhe mendor të...

Postimet e fundit