E shtunë, 5 Dhjetor, 2020
13 C
Skopje
Ballina Showbiz

Showbiz

Kosova jashtë edicionit të Eurovisionit

Edicioni i 'Eurovision', do të mbahet vitin tjetër në Ukrainë e kjo pas fitorës së Jamala me këngën “1944”. Njëjtë si viteve tjera edhe Austria...

Jonida Vokshi rrëfen momentin: Të lihesh 7 ditë para dasme

Çfarë ndodh kur një vajzë e bukur, me shkollë, me një punë të mirë dhe që ka gjetur njeriun e ëndrrave, lihet shtatë ditë...

Dua Lipa rikthehet për koncert në Kosovë (Video)

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa është shprehur se ajo do të rikthehet në Kosovë për koncert. E gjithë kjo pasi të ketë publikuar albumin...

Dasma mbretërore shqiptare

78 vjet pas martesës së gjyshit të tij trashëgimtari Princ Leka II sjell në Shqipëri vëmendjen ndërkombëtare, por edhe shkëlqimin e luksin e familjeve...

Irina Shayk tërheq vëmendjen në Verona

Irina Shayk dukej e jashtëzakonshme në tapetin e kuq me një fustan seksi në Intimissimi On Ice në Verona të premten në mbrëmje. Bukuroshja 30-vjeçare...

Puthja mbretërore, Princ Leka dhe Elia Zaharia martohen para 800 të ftuarve (FOTO)

Edhe pse nuk kemi mbretëri, kemi një Princ dhe një Princeshë. Sot, pas martesës me Leka II, Elia Zaharia, është kurorëzuar princeshë, në celebrimin në...

Mbretëreshat dhe Princeshat e njohura që do të vijnë në Tiranë për dasmën mbretërore (Foto)

Për herë të parë, që nga dasma e Mbretit Zog, Tirana po bëhet ndalesa e kaq fisnikëve, trashëgimtarëve dhe mbajtësve të froneve mbretërore. Në aeroportin...

Ja kush do të këndojë në dasmën mbretërore shqiptare (Foto)

Lartësia e Tij Princi Leka II, nipi i Mbretit Zog dhe e fejuara e tij, Elia Zaharia do ta organizojnë dasmën e tyre në...

Princ Leka dhe Elia Zaharia, festa e fundit si beqarë

Të gjithë po presin me kureshtje 8 tetorin kur familja mbretërore shqiptare do të organizojë dasmën e shumëpritur të Princit dhe Princeshës. Për...

Më Të Lexuara

Zbulohen emrat e Komisionit Hetimor për raportin e Dick Marty-t

Ulsi Manja, Alket Hyseni, Klotilda Bushka, Adnor Shameti dhe Ermonela Felaj janë pjesëtarët e Komisionit Hetimor që do të votohen nesër për të hedhur...

Në përvjetorin e lindjes, zbulohet shtatorja e ish-presidentit Rugova në Istog

Sot në përvjetorin e ditës së lindjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, u zbulua shtatorja e tij në Istog. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah...

SHKUP: TËRMETI PREJ 3.9 BALLËSH DRIDHI KRYEQYTETIN

Tërmeti prej 3.9 ballë sipas Rihterit pasdite në orën 14.09 minuta ishte ndjerë në Shkup dhe rrethinë. Epiqendra ka qenë 12 kilometra në lindje...

Ziadin Sela: ,,Meriot Koalicioni” i Zaevit dhe Ahmetit me Sasho Mijallkovin

I ftuar në emisionin e mëngjesit në Tv24 Vesti, Kryetar i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, ka folur për aktuelitet politike në vend, si...

Çudirat nuk kanë fund: U zu me gruan, burri ecën 450 km rrugë në këmbë për të qetësuar nervat

Zënka me bashkëshortën e tij, ka bërë që një burrë në Itali të nisë të ecë për tu qetësuar në Como dhe të përfundojë...

Del foto e rrallë e Ibrahim Rugovës me bashkëshorten, Fanën

Një fotografi e vjetër e Presidentit Historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, së bashku me bashkëshorten e tij, Fanën, është publikuar nga vajza e tyre,...