E shtunë, 5 Dhjetor, 2020
13 C
Skopje
Ballina Sport

Sport

Statistikat / Messi, “vrasësi” i skuadrave angleze në Champions

Sulmuesi i Barcelonës, Leo Messi, do të përballet sot me Manchester City, në atë që do të jetë ndeshja e tij e 109-të në...

‘Topi i Artë’ nuk do të jepet më, FIFA prezanton çmimin e ri

FIFA do të lejojë publikun për të votuar për futbollistin më të mirë të vitit, ka njoftuar paneli udhëheqës i institucionit më të madh...

Nga ora 13:30 derbi shqiptar, Shkupi- Shkëndija

 Sot nga ora 13:30 në stadiumin e Çairit në kuadër të xhiros së 12-të në elitën e futbollit vendor do të zhvillohet derbi shqiptar...

Haxhi Krasniqi para sfidës që mund t’i lë të gjithë pa frymë!

Haxhi Krasniqi, boksieri i mirënjohuri shqiptar, është para një përballje spektakolare ose që mund t’i lë të gjithë pa frymë. Brenda pak ditëve pritet...

FIFA befason Shaqirin (FOTO)

Xherdan Shaqiri vazhdon të shpërblehet për paraqitjen fantastike të shtunën ndaj Hull Cityt, ku realizoi dy gola të jashtëzakonshëm.   Ai është futur në formacionin e...

VIDEO/ Super Shaqiri me dy golat e tij jep fitoren Stoke City-it

Xherdan Shaqiri ka arritur ta shënoi edhe golin e tij të dytë me Stoke Cityn. Ylli nga Kosova fillimisht realizoi në minutën e 26-të ndaj...

Kosova bëhet me stadium, ky shtet i ofron kredi pa interes (FOTO)

Hungaria ka konfirmuar gatishmërinë për t'i dhënë Kosovës kredi pa interes për ndërtimin e stadiumit nacional në Prishtinë. Qeveria e Hungarisë ka konfirmuar gatishmërinë për...

Shkëndija në çerekfinale të Kupës

‘Kuqezinjtë’ kanë avansuar në 1/4 e Kupës së Maqedonisë pasi barazuan 0:0 me Rabotniçkin, ndërsa kalojnë më tej falë fitores 2:0 në ndeshjen e...

MOURINHO, STATISTIKA MË TË DOBËTA SE VAN GAALI

Manchester United nuk është përmirësuar aspak, edhe pse në krye të tyre është një trajner i njohur si Jose Mourinho. Në 5 ndeshjet e fundit...

Më Të Lexuara

Zbulohen emrat e Komisionit Hetimor për raportin e Dick Marty-t

Ulsi Manja, Alket Hyseni, Klotilda Bushka, Adnor Shameti dhe Ermonela Felaj janë pjesëtarët e Komisionit Hetimor që do të votohen nesër për të hedhur...

Në përvjetorin e lindjes, zbulohet shtatorja e ish-presidentit Rugova në Istog

Sot në përvjetorin e ditës së lindjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, u zbulua shtatorja e tij në Istog. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah...

SHKUP: TËRMETI PREJ 3.9 BALLËSH DRIDHI KRYEQYTETIN

Tërmeti prej 3.9 ballë sipas Rihterit pasdite në orën 14.09 minuta ishte ndjerë në Shkup dhe rrethinë. Epiqendra ka qenë 12 kilometra në lindje...

Ziadin Sela: ,,Meriot Koalicioni” i Zaevit dhe Ahmetit me Sasho Mijallkovin

I ftuar në emisionin e mëngjesit në Tv24 Vesti, Kryetar i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, ka folur për aktuelitet politike në vend, si...

Çudirat nuk kanë fund: U zu me gruan, burri ecën 450 km rrugë në këmbë për të qetësuar nervat

Zënka me bashkëshortën e tij, ka bërë që një burrë në Itali të nisë të ecë për tu qetësuar në Como dhe të përfundojë...

Del foto e rrallë e Ibrahim Rugovës me bashkëshorten, Fanën

Një fotografi e vjetër e Presidentit Historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, së bashku me bashkëshorten e tij, Fanën, është publikuar nga vajza e tyre,...