E martë, 7 Korrik, 2020
24 C
Skopje
Ballina Sport

Sport

Moment i prekshëm, pas ndeshjes Mavraj përqafon nënën (Foto)

Një moment i prekshëm është edhe ai kur pas ndeshjes, futbollisti shqiptar Mergim Mavraj e përqafoi nënën e tij.Kujtojmë se atij i ka vdekur...

Shqiptarët zbukurojnë stadiumin e Lionit (FOTO LAJM)

Shqipëria po zhvillon ndeshjen e tretë në Euro 2016 kundër Rumanisë dhe atje nuk do të jetë e vetëm.Tifozët shqiptarë sërish kanë dhuruar spektakël në...

Sadiku: Kur bëra golin nuk e kam parë topin, ja kut ia dedikoj

Sulmuesi shqiptar, Armando Sadiku që i dha tre pikët e para Shqipërisë në ndeshjen kundër Rumanisë ka thënë se golin ia dedikon gjithë grupit.“Jam...

UEFA: BRAVO SHQIPËRI

Ka qenë faqja zyrtare e UEFA-s që e ka uruar Shqipërinë. “Bravo Federata Shqiptare E Futbollit!”, ka shkruar UEFA, duke shpërndarë edhe fotografi nga...

UEFA: Ky është numri total i tifozëve në stadiume deri më tani

UEFA e ka treguar numin e tifozëve të cilët i kanë ndjekur ndeshjet e Evropianit në stadium deri më tani.Mbi 1 milion tifozë kanë...

Ja me sa shpërblehet Shqipëria për fitoren kundër Rumanisë

Triumfi i parë i Shqipërisë në një Kampionat Evropian do t’i sjellë edhe të ardhura financiare Kombëtares.Mësohet se fitorja kundër Rumanisë do të sjellë edhe...

Kulla Eiffel vishet Kuq e Zi ( Foto )…!

Pas fitores historike të Shqipërisë ndaj Rumanisë me rezultat 0-1, kulla Eiffel në Paris vishet me ngjyra Kuq e Zi.©FOL

Goli i Shqipërisë, e pabesueshme çfarë shkruan gazeta gjermane

Goli i Shqipërisë i shënuar në portën rumune është në qendër të medias europiane. Edhe ato gjermane kanë shkruar për Shqipërinë dhe golin e...

Historike !!! Goli i parë Shënon Armando SADIKU.

Historike !!! Goli i parë i Shqipërisë në Kampionat Evropian. Shënon Armando SADIKU. https://www.dailymotion.com/video/x4hdl6x_0-1-armando-sadiku-goal-hd-romania-0-1-albania-19-06-2016-hd_sport

Më Të Lexuara

MASH ka përgatitur koncept për mësim në distancë nga shtatori, propozime dhe sugjerime deri të premten

Ministria e Arsimit dhe Shkencës publikoi draftversion të Konceptit për zhvillimin e sistemit për arsim nga distanca në shkollat fillore dhe të mesme në...

Gjermania me kufizime edhe për punëtorët e Maqedonisë

Parashikimet për një valë të re të falimentimeve dhe mbetjes papunë së disa milionë punëtorë në Gjermani pritet të kufizojnë edhe angazhimin e fuqisë...

Mjekja Caca Biljanovska që fshehu se ishte e infektuar me coronavirus sërish në punë

Siç raportojnë nga TV 24, mjekja Nina Caca Biljanovska e cila u shkarkua nga pozita e drejtoreshës së Klinikës për Sëmundje të Lëkurës për...

‘Po shpërndan virusin’, Flor Binaj i kthehet komentuesit dhe publikon përgjigjen e tamponit

Aktori i njohur i humorit Florjan Binaj pak ditë më parë bëri të ditur se është shëruar nga koronavirusi. Për disa ditë Flori u...

Japonia do ta ndihmojë Kosovën me 700 mijë dollarë

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka takuar sot të ngarkuarin me punë të Ambasadës së Japonisë, Mitsunori Ogasawar. Tema kryesore e këtij takimi ishte asistenca...

FFM anulon balotazhin, 13 futbollist të prekur nga “Covid 19”

Komisioni Garues pran Federatës së Futbollit të Maqedonisë, solli vendim për anulimin e sfidave të balotazhit për Ligën e Dytë – Perëndim. Vendimi është...