E martë, 7 Korrik, 2020
24 C
Skopje
Ballina Sport

Sport

Etrit Berisha në rrezik

Etrit Berishës po i vështirësohen punët te Lazio. Skuadra romake është pran transferimit të portierit kroat, Lovre Kalinic nga Hajduku i Splitit.Ekipi romak pritet...

Dy gola të Shaqirit në fitoren e Stoke City (Video)

Stoke City ka shënuar fitore të merituar 4:3 kundër Evrtonit në udhëtim, në një ndeshje që ka shkëlqyer Xherdan Shaqiri.Kosovari me nënshtetësi zvicerane ka...

Hiddink prezantohet te Chelsea

Chelsea prezanton trajnerin Guus Hiddink. Holandezi e mori drejtimin e kampionëve të Anglisë në një moment delikat për ta, pasi “Blutë” gjenden në vendin...

Federata Gjermane dënon rëndë Xhakën

Kapiteni i Borussia Monchengladbachut, Granit Xhaka është dënuar me 3 ndeshje mos lojë nga DGB, pas kartonit të kuq që mori në ndeshjen kundër...

Interi ka pësuar humbje me rezultat 2:1 nga Lazio, por edhe më tej mbetet lider i Serie A.

 Skuadra e Roberto Mancinit nuk ka mundur t’i bëjë ballë skuadrës së shqiptarit Etrit Berisha që e nisi nga fillimi këtë ndeshje.Antonio Candreva shënoi...

Barcelona, kampione e botës

Barcelona ka fituar Kupën e Botës për Klube.Barcelona është kampionia e re e botës, pasi në finale të Kupës së Botës për Klube ka...

Janë publikuar çmimet e biletave për Euro 2016.

Të shtunën janë mësuar 6 grupet e Euro 2016, ku 24 skuadra kanë mësuar kundërshtarët e tyre.Ndërsa, sot janë kanë filluar të dalin në...

Orari i plotë i ndeshjeve të shqiperisë në europian

Shqipëria i ka mësuar kundërshtarët e saj për fazën e grupeve të Kampionatit Europian EURO 2016 Ky është orari i ndeshjeve të Shqipërisë:Kampionati Evropian...

Sot Shkupi sfidon Shkëndijën në “Klasiken” shqiptare

Me ndeshjet e javës së 18 që do të luhen sot (e enjte) do të përfundon sezoni vjeshtor në Ligën e parë futbollistike të...

Më Të Lexuara

MASH ka përgatitur koncept për mësim në distancë nga shtatori, propozime dhe sugjerime deri të premten

Ministria e Arsimit dhe Shkencës publikoi draftversion të Konceptit për zhvillimin e sistemit për arsim nga distanca në shkollat fillore dhe të mesme në...

Gjermania me kufizime edhe për punëtorët e Maqedonisë

Parashikimet për një valë të re të falimentimeve dhe mbetjes papunë së disa milionë punëtorë në Gjermani pritet të kufizojnë edhe angazhimin e fuqisë...

Mjekja Caca Biljanovska që fshehu se ishte e infektuar me coronavirus sërish në punë

Siç raportojnë nga TV 24, mjekja Nina Caca Biljanovska e cila u shkarkua nga pozita e drejtoreshës së Klinikës për Sëmundje të Lëkurës për...

‘Po shpërndan virusin’, Flor Binaj i kthehet komentuesit dhe publikon përgjigjen e tamponit

Aktori i njohur i humorit Florjan Binaj pak ditë më parë bëri të ditur se është shëruar nga koronavirusi. Për disa ditë Flori u...

Japonia do ta ndihmojë Kosovën me 700 mijë dollarë

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka takuar sot të ngarkuarin me punë të Ambasadës së Japonisë, Mitsunori Ogasawar. Tema kryesore e këtij takimi ishte asistenca...

FFM anulon balotazhin, 13 futbollist të prekur nga “Covid 19”

Komisioni Garues pran Federatës së Futbollit të Maqedonisë, solli vendim për anulimin e sfidave të balotazhit për Ligën e Dytë – Perëndim. Vendimi është...