Sevilla dhe Valencia kanë treguar interesim për të nënshkruar me mesfushorin e Arsenal, Alex Oxlade-Chamberlain.

Anglezi nuk e ka gjetur veten në Emirates Stadium këtë edicion, duke u detyruar në njëfarë mënyrë të largohet, nëse mbetet jashtë skuadrës së parë.

Raportet thonë se të dy skuadrat synojnë që ta trasnferojnë lojtarin në janar, ose eventualisht në fund të edicionit.