“Chelsea ka nevojë për Coutinho-n që të jetë kandidat për titull”

sh ylli i Chelsea-s, Glen Johnson ka këshilluar klubin e vjetër të transferojë mesfushorin e Barcelonës, Philippe Coutinho.

Braziliani është nxjerrë në merkato nga Barcelona, shkaku që gjiganti katalunas nuk e do, ndërsa skuadra në të cilën është huazuar, Bayern Munich nuk do e aktivizojë klauzolën e blerjes, transmeton portali arbresh.info.

Johnson, i cili ka luajtur me Coutinho-n i ka këshilluar “Blutë” ta realizojnë transferimin e lojtarit për tu bërë kandidat për titullin e Premierë Ligës.

“Personi që ju duhet sipas meje është Coutinho. E di që ka vuajtur së fundmi, por është lojtar i nivelit të lartë”.

“Duhet ta transferojnë edhe pse do rrezikojnë, por ja vlen sidomos nëse Ëillian largohet. Ai do përmirësonte skuadrën”.

“Mënyra si ai e hap mbrojtjen është çfarë i duhet Chelsea-s. Dhe nëse arrijnë ta transferojnë, do kenë më shumë pikë në sezonin e ardhshëm”, theksoi ai.

Chelsea në shkurt transferojë Hakim Ziyech nga Ajax, i cili do iu bashkohet në fund të qershorit dhe sot (e enjte) kompletuan transferimin e Timo Werner nga RB Leipzig.