Vizitës së paralajmëruar të Kryetarit  të Bashkimit Demokratik për Integrim  bashkë me delegacionin e lartë t kësaj partie, që pritet ti bëjnë Greqisë me datë 8 janar, ka ngjallur interes tejet të madh nëpër rrjetet sociale. Komentues të shumtë kanë shprehur opinionet e tyre  në lidhje me këtë vizit të paraljmëruar me shumë pompozitet nga mediumet e kontrolluara dhe të korruptuara nga ana e BDI-së.

  Portali Fol.mk për lexuesit e vet ua sjell vetëm disa nga reagimet të ilustruara nëpërmjet fotove, ku ndër më interesantet do të veçonim:

“ALI AHMETI te ALEXIS TSIPRASI”
Sipas disa burimeve jozyrtare brenda bdis, pěrveç çěshtjes sĕ emrit, tem e diskutimit dot jen edhe dise tema qĕ e tangojn Ahmetin:
1.Tsiprasi tě nděrmjetsoj mes banorve tě lagjes sě trimave dhe Ahmetit pěr vizitě ně Kumanov.
2.Tě běje shtypje gruevskit pěr tre pěrmendoret e shqiptarve ku mbetěn ata te shkupi 2014.
3. Qě mos preket çeshtja e Çamve, Tsiprasi dot loboje pěr ndrrimin e emrave tě disa shkollave dhe rrugěve, prej maqedon ně shqiptar.
4. Tě lirohen tě burgosurit shqiptar tě monstrěs, sopotit, lagjes sě trimave, nkompenzim pěr proněsin e tokave tě maqedonve tě egejit.
5. Qě maqedonija, greqija dhe sěrbija tě shpallin njě shtet konfederat me kusht qě Ahmeti dhe bdia tě jen pjes e atij pushteti. Etjera, kurse çeshtjen e gjuhĕs dhe antarsimin ně Nato dhe BE, e lěn pas gjasht muajve, varěsisht rrjedhave tě luftěrave ně Siri, ně Irak, Ukrain etj. Garantues i kětyre pikave tě nděrmjetsimit ěshtě shefi i kabinetit tě Ahmetit ARTAN GRUBI.
Q. M

– Je shku emisar i vllajt tënd Gruevskit

– A ishte delegacioni nga Beogradi aty. Se ju me miqt tuaj sërb, gjithëher në greqi jeni taku, po badijava…

– O sigurisht ka mbet pa pi raki OUZIO apo METAXA, se edhe kur janë në parlament janë të dehur

 – Mos jeni ka shkoni për Shoping në KOSMOS

Ahmeti-620x330 1koment 412464075_1218219454860906_1077625313_n