Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur takimin me ndërmjetësuesit europianë të dialogut Kosovë-Serbi.

Pak më përpara, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, u takuan presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç.