Djaloshi sfidon vdekjen duke u shtrirë “rrafsh me shinat”, derisa treni ecte mbi të me shpejtësi

Ky është momenti kur një djalë u kap në befasi nga një tren mallrash dhe mrekullisht arriti të shpëtonte duke marrë një vendim të shpejtë.

Djaloshi, i cili duket sikur është i moshës shkollore, thuhet se po kalonte shinat në Stacionin hekurudhor Wadsa në Indi të martën, kur ai u befasua nga treni që po afrohej me shpejtësi dhe nuk ishte në gjendje të dilte nga aty në kohë, sipas mediave lokale.

Në një përpjekje të dëshpëruar për të shpëtuar jetën e tij, ai u shtri “rrafsh me shinat” ndërsa treni i rëndë i mallrave kaloi mbi të.

Pamjet videot të marra nga dëshmitarët në ankth tregojnë xhinset blu të tij qartë të dukshme poshtë trenit pasi dhjetëra vagonë kalojnë sipër tij.

Çuditërisht, i riu është në gjendje të ngrihet në këmbët e tij pas kësaj, edhe pse duket sikur është tronditur keq.

Videoja u bë virale në mediat sociale në Indi dhe jo vetëm, por identiteti i djalit nuk dihet dhe ai thuhet se ai është larguar menjëherë nga skena pa folur me askënd.