”E pastë këmbën e mbarë deri në fund”, Rama shkruan për mbylljen e basteve

Kryeministri Edi Rama ka risjellë faktin që këtë vit të ri janë mbyllur bastet sportive dhe është ndaluar hedhja e fishekzjarrëve nga qytetarët.

Krahas fotos së postuar në Instagram ku duket një kompani bastesh duket e mbyllur, Rama shkruan se një vit të ri të tillë nuk e kishte parë prej kohësh.

“Vit i Ri si ky pa kumar e pa kapsolla s’ishte parë prej shumë kohësh. E pastë këmbën e mbarë deri në fund”, shkruan Rama.