Pas një flake të madhe, tymi i zi ka mbushur qiellin pasi në një rafineri nafte në Izrael ka ndodhur një shpërthim i madh.
 
Shërbimet e emergjencës kanë shkuar në vendin e ngjarjes për ta kontrolluar flakën e madhe, thuhet se flaka ka përfshirë një tank me kapacitet 12,000 metër kub e cila ishte 10% e plotë.

Zjarri ka shpërthyer në Haifa, pasi një tank i mbushur i karburantit ka marrë flakë. Hetimet thonë se zjarri ishte shkaktuar nga elektriciteti statik, raporton Ynetnews.

3ba01c9b00000578-4065170-image-a-130_1482682316524-copy

Sipas autoriteteve në Izrael ky incident është shumë i rëndë dhe mund të shkaktojë probleme serioze për shtetin./Lajmi.net/

3ba17d2b00000578-4065170-image-a-135_1482683101477-copy 3b9f9abf00000578-4065170-image-a-129_1482682313623-copy