Goal zgjedh lojtarin më të mirë në botë (Foto)

Goal.com ka zgjedhur lojtarin më të mirë në botë.

Kryeredaktorët dhe korrespodentët votuan për lojtarin e preferuar të tyre gjatë këtyre ditëve. Në 50 lojtarët sa ishin të gjithë kandidat për të fituar këtë çmim, sot u publikua 10 lojtarët më të mirë, përcjell Indeksonline.

Çmimin e lojtarit më të mirë e mori Cristiano Ronaldo, por befasia ishte se Lionel Messi nuk arriti të futej në treshen më të mirë./Indeksonline/

Kjo është lista:

10. Zlatan Ibrahimovic

9. Gonzalo Higuain

8. Robert Lewandowski

7. Riyad Mahrez

6. Neymar

5. Gareth Bale

4. Lionel Messi

3. Antonio Griezmann

2. Luis Suarez

1. Cristiano Ronaldo