Golat dhe lëvizjet e Messit që ia mbyllin gojën Peles

Legjenda e futbollit Pele së fundmi ka lëshuar disa deklarate kontroverse, duke thënë se ai, Franz Beckenbauer, Johan Cruyff dhe Diego Maradona janë më të mirë se Lionel Messi.
“Si mund të bëhet një krahasim mes lojtarit që godit topin me kokë mirë dhe luan mirë me të dy këmbët me dikë që goditë mitë vetëm me një këmbë, ka vetëm një aftësi dhe nuk e godet topin mirë me kokë”, ka thënë Maradona, transmeton Gazeta Express.

Mirëpo, është shumë e lehtë të gjesh gola dhe lëvizje nga Messi që tregojnë të kundërtën nga atë që ka thënë Pele, pasi ylli argjentinas është në majat e futbollistëve më të mirë dhe nuk është një lojtar i pakompletuar.

Më poshtë mund t’i shihni disa nga golat dhe lëvizjet e yllit të Barcelonës:

Goli i tij ndaj Arsenalit në Ligën e Kampionëve:

SHPËRNDAJE