Disa hajdutë kanë plaçkitur shtëpinë e Raphael Varanes.

Derisa mbrojtësi francez ishte duke luajtur ndeshjen mes Real Madridit dhe Borussia Dortmund e vlefshme për Ligën e Kampionëve, hajnat ishin futur në shtëpinë e tij duke bërë rrëmujë.

Sipas “AS”, atij ju ka vjedhur një shumë e konsiderueshme parash (deri në 3.800 euro), dhe një vlerë e madhe e bizhuterisë ( deri në 10 mijë euro).