Hungari, ishte live në Facebook, humb jetën në aksident shqiptari

Një aksident që mund të ishte evituar i ka marrë jetën një shqiptari të Kosovës në Hungari.

45-vjeçari Beg Morina është treguar më aventurier seç duhet, teksa kishte dalë live në Facebook duke drejtuar automjetin e tij. Pikërisht nga përqendrimi i vëmendjes te celulari, 45-vjeçari nga Hasi i Prizrenit ka humbur edhe kontrollin e mjetit, duke u aksidentuar për vdekje.

Mësohet se Beg Morina punonte si picier në Hungari dhe në momentin kur ishte duke xhiruar një live-video në Facebook, po udhëtonte në një autostradë me shpejtësi të lartë.

Ndërkohë, kamera e celularit të tij ka xhiruar të gjithë aksidentin, ndërsa në momente dramatike dëgjohen edhe rënkimet e 45-vjeçarit dhe njerëzit të cilët kanë ndaluar për ta ndihmuar.

SHPËRNDAJE