Një qytetar nga Vushtrria ka raportuar në polici se një i dyshuar e ka mashtruar për t’i rregulluar një dokumentacion për vizë pune.

Në njoftimin e policisë thuhet se i dyshuari i kishte marrë një shumë parave dhe më nuk ishte lajmëruar.

Rasti është duke u hetuar nga njësitet relevante, transmeton KlanKosova.tv.