Murtezan Idrizi, ish-kandidati për komunën e Likovës, ka goditur kandidatin për deputetë të BDI-së, Artin Spahiu, i cili dje përmes një postimi atakoi protestuesit që sulmuan kreun e BDI. Ja përgjigja e Idrizit:

“Ti o carrok,kumanovaret nuk moren pushket per te qene te tradhetuar nga soji juaj. Kur u rrite ti qe te barazosh popullaten e kesaj ane per tradheti e bashkepunim. Je ti ai bashke me ato qe te japin nje tamak misri per te nencmuar luftetaret e kumanoves. Derisa ketu luftohej ju rreziteshit neper plazhet e ndryshme detare dhe shikonit ne tv luften ne kumanove.Turp te qofte.”