Interi gjunjëzon Sampdorian

Interi harron dy humbjet e fundit me Juventusin dhe Lazion, duke mundur Sampdorian me rezultatin e ngushtë 2-1.
Ndeshje shtëpiake dhe për zikaltërit fitorja ishte detyrim.
Ekipi i drejtuar nga Antonio Conte mori pikët e plota, por jo aq lehtë sa u mendua në fillim.