Presidenti i ri i Amerikës, Donald Trump ka marr urimin e parë nga politikanët në Kosovë.

Behgjet Pacolli president i AKR-së dhe ish-president i Kosovës është i pari nga politikanët që ka uruar presidentin e ri amerikan.

“Donald Trump është Presidenti i sapo zgjedhur i SHBA. Znj. Clinton sapo e ka uruar personalisht. Unë besoj që edhe shqiptarët pavarësisht fituesit, do të qëndrojnë mbrapa vullnetit të popullit amerikan. Urime!”, ka shkruar Pacolli./ lajmi.net