Gazetari i njohur Willian Graddick e ka publikuar një fotografi në Twitter me anë të së cilës shihet se shteti islamik – ISIS e ka planifikuar sulmin qysh para një jave.

Në fotografinë e postuar në “Twitter” nga ai shihet se para rreth një jave një përdorues i Twitterit me emrin Abu Abdul, kishte postuar një fotografi në të cilën kishte shkruar: “Së shpejti më shumë gjak dhe horror do të vijë në zemrat e pabesimtarëve”, transmeton lajmi.net