Analisti politik Imer Ismaili, sonte në emisionin tv 21 u shpreh se kur Thaçi ishte pjesë e qeverisë në kohën e zgjedhjeve ka pasur vrasje.

Duke komentuar debatin e Thaçit dhe Ahmetit, Ismaili tha se për herë të parë Thaçi ka folur për vete duke mos kritikuar Ahmetin si viteve tjera./TetovaSot/