Viti i Ri 2017 nuk ka kaluar pa u uruar nga yjet shqiptarë, përfshirë këtu edhe ata të njohurit ndërkombëtarisht.

Prej aktores shqiptare në Hollywood, Eliza Dushku, këngëtares Dua Lipa e deri tek yjet shqiptare që jetojnë në trojet shqiptare dhe në kontinentin e vjetër kanë uruar fansat e tyre përmes rrjeteve sociale.

Më poshtë kemi disa prej mesazheve dhe fotografive që i ka ndarë me ndjekësit e tyre në Instagram.