Ballina Teknologji Jaguar ridizajnon XE- enterier më luksoz dhe teknologji e re

Jaguar ridizajnon XE- enterier më luksoz dhe teknologji e re

Jaguari britanik ka ridizajnuar limuzinën e tij më të vogël XE me një çmim fillestar prej 39,000 euro në ishull.

XE ka marrë parakolpa të reja dhe drita të pasme LED, dhe një pako atraktive R-Dynamics, të cilat iu ofrohen kërkesave të konsumatorëve që kanë vendosur më parë në BMW 3, Mercedes C-Class ose Audi A4.

Ndryshimet themelore janë në enterierin e veshur me material më kualitativ dhe me një tastierë të re qendrore dhe timon të ri multifunksional, panel digjital dhe një brez të ri multimedial me ekran 12.3 inç.

XE i ridizajnuar vjen me motor në variantet benzinë dhe dizel. Ata që preferojnë benzinë në dispozicion të tyre kanë një motor me katër cilindra 2.0 litra në versionet me 250 dhe 300 kuaj fuqi, transmeton KosovaPress.

Ekziston edhe një turbo-mbushës katër cilindër me 180 kuaj fuqi dhe 430 Nm.

Jaguar pretendon se versioni më i fortë, një motor benzinë me 300 kuaj fuqi me një motor AWD dhe ka ndërrues automatik prej tetë shpejtësive që arrin nga 0 deri 100 km në orë për 5.7 sekonda me një shpejtësi maksimale prej 250 km/h.

SHPËRNDAJE