“Levitating” e Dua Lipës e mbylli vitin 2021 si kënga më e dëgjuar në Shtetet e Bashkuara. Sipas MRC Data, “Levitating” ishte kënga më e dëgjuar në ShBA, me 5.7 milionë shitje të pabesueshme ekuivalente. Versioni më i popullarizuar i këngës ishte ai me reperin DaBaby.

Por pasi ky i fundit bëri disa komente homofobike, shumë fansa e “kryqëzuan” dhe iu rikthye versionit origjinal të këngës. Kujtojmë që Dua, pas një kohe të gjatë qëndrimi në SHBA, është rikthyer në Londër për të punuar për albumin e saj të radhës.

Këto ishin 10 këngët më të transmetuara në SHBA në vitin 2021.

Nr. 1 – Dua Lipa – “Levitating” – 5.745 milion

Nr. 2 – Olivia Rodrigo – “Patentë shoferi” – 5.05 milion

Nr. 3 – Olivia Rodrigo – “Good 4 U” – 4,813 milion

Nr. 4 – The Weeknd & Ariana Grande – “Save Your Tears” – 4,786 milion

Nr. 5 – The Kid Laroi & Justin Bieber – “Stay” – 4.386 milionë

Nr. 6 – Ujku i maskuar – “Astronauti në Oqean” – 4,159 milionë

Nr. 7 – Doja Cat – “Kiss Me More (ft. SZA)” – 4,146 milion

Nr. 8 – Lil Nas X – “Montero (Call Me By Your Name)” – 4,129 milion

Nr. 9 – Kafshët e qelqit – “Valët e nxehtësisë” – 4,109 milion

Nr. 10 – The Weeknd – “Blinding Lights” – 3,702 milionë