Të gjitha këto produkte janë të mira në vetvete, por kur ata hahen së bashku ju ndihmon të absorboni ushqyesit  që ata përmbajnë në mënyrë më efikase, transmeton Klan Kosova.

Duke u bazuar në këshillat nga nutricionistët kryesor, më poshtë shihni një listë të ushqimeve që duket se janë bërë për njëri-tjetrin!

Molla dhe çokollata e zezë

Bollgur dhe lëng i shtrydhur portokalli

Mish derri dhe lakër brukseli

 Domate dhe mëlçi

Majdanoz dhe limon

Perime dhe jogurt

 

Avokado dhe spinaq

 
Çaj i gjelbër dhe limon

 
Domate dhe vaj ulliri

 
Mish i kuq dhe rozmarinë