Ka filluar zbukrimi i shesheve për festat e fundvitit në Komunën e Prishtinës në Kosovë.

Tashmë në shesh është zbukuruar dhe bredhi, ndërsa Kryetari i Komunës Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur për Klan Kosova, se ndezja e dritave për festat e fundvitit do të bëhet të premtën në mënyrë solemne.

Ngjyrat të cilat dominojnë këtë vit janë e kuqja, e verdha dhe e bardha

15416823-896172550517394-608272965-n_1481056248-3335022