Barcelona e ka fituar për të tretin vit radhazi Kupën e Mbretit.

‘Katalanët’ në finalen e zhvilluar në ‘Vicente Calderon’, kanë mposhtur 3:1 Alavesin.

Ky është titulli i 29-të i Kupës për Barcelonën.

Lionel Messi, Neymar dhe Paco, shënuan për fitoren e Barcelonës. Golin e vetëm për Alaves e shënoi Hernandez.

Kjo ishte ndeshja e fundit e Luis Enrique si trajner i Barcelonës, pas tre vite qëndrim.


L i o n e l M e s s i G o a l HD by football365life2


Theo Hernández Goal HD – Barcelona 1-1 Alaves… by LiveFootball28


Neymar Goal HD – Barcelona 2-1 Alaves 27.05.2017 by Livee1Goals


Paco Alcacer GOAL HD – Barcelona 3-1 Alaves… by soccerhub3651