Moderatorja Blerona Zeqiri pasi heshti për ditë të tëra dhe nuk foli asgjë për largimin e Labit nga RTV21, ajo tani ka disa fjalë dedikuese për të.
Ajo përmes një postimi që e ka bërë me rastin e ditëlindjës së tij ka rrëfyer se si e ndoihmoi Labi në karrierën e saj, përcjell GazetaBlic.

Blerona madje thotë se u rrit me të dhe se e do shumë!…

“Kshtu m’ke mbajt afer prej dites te pare! U rrita me ty, me mesove shumeçka. Sot ne diten tande te lindjes du me t’i uru krejt te mirat e botes. Te dua.”, kështu shkruan Blerona për Labin