Lajme befasuese nga gara për Topin e Artë; ja kush kryeson

Lajme befasuese vijnë nga ecuaria e kndidaturave për Topin e Artë. Aktualisht duket se Neymar dhe Lionel Messi janë duke e kryesuar garën. Nuk jemi shumë larg, pasi kanë mbetur edhe rreth dy javë deri në shpalljen e tre finalistëve për Topin e Artë.

Kështu revista e famshme e sportit France Football, ka hapur një sonazh për çmimin Topi i Artë, në faqen e saj në internet . Nëse shikojmë numrin e votave  aktuale ne kete sonazh, atëherë vërehet se garës për Topin e Artë janë duke i prirë Neymar e Lionel Messi, ndersa Cristiano Ronaldo është i treti.