Mjekët e rekomandojnë si ilaç: Përse duhet të pini qumësht të zier dy herë!

Edhe pse mjekësia është zhvilluar shumë, kjo pije e shijshme akoma konsiderohet si melhem i pakontestueshëm për mushkëri, kollë dhe sinuse të mbyllura.

Nëse dëshironi që të shpejtoni shërimin tuaj, merrni ilaçin e vjetër të gjysheve tona me të cilin na kanë shëruar kollën dhe dhembjen e fytit kur kemi qenë fëmijë, por të cilin edhe mjekët tanë edhe sot e kësaj dite na rekomandojnë si melhem të vërtetë për mushkëri.

Fjala është për qumështin e zier dy herë.

 

Kjo pije është e njohur edhe si sherbet dhe qumësht karamele, mirëpo sido që ta quajnë, të gjithë kanë të njëjtin mendim – ai në mënyrë efikase zbut kollën, shpejton nxjerrjen sekretit nga fyti, zbut dhembjen e gjoksit dhe të mushkërive dhe ndikon në mënyrë qetësuese në tërë organizmin.

Receta: 2 – 3 lugë të vogla sheqer qitni ë një xhezve dhe ngroheni në pllakë shporeti.

Sheqeri shpejt do të shkrihet, andaj është mirë që të mos largoheni nga shporeti, sepse lehtë digjet.

Sapo të bëhet i lëngshëm dhe të marrë ngjyrë ari, menjëherë qitni qumësht (2–3 dl) në xhezve, pastaj lëreni të vlojë.

 

Lëreni që pak të ftohet, dhe pini derisa të jetë i ngrohtë. /Telegrafi/