Moti për ditët në vijim në Maqedoninë e Veriut

Moti nesër do të jetë me diell dhe me vranësira. Nga pjesa veriperëndimore e vendit do të fryjë një erë e lehtë, informojnë Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperatura minimale do të lëvizin prej 4 deri në 12, ndërsa ato maksimale të lëvizin prej 19 deri në 25 gradë celsius.

Në ditët në vazhdim do të fryjë erë e lehtë. Ditën e diel në orët e pasdites moti do të jetë i paqëndrueshëm dhe me reshje lokale të shiut.