Moti gjatë ditës së sotme në Maqedoni do të jetë i ngrohtë dhe me diell, por gjatë pasdites, në pjesën malore të vendit do të ketë edhe reshje të dobta shiu.

Temperaturat do të variojnë nga 12 deri më 25 gradë celsius, ndërsa në Shkup nga 14 deri në 27 gradë celsius.