Gjatë ditës së sotme në mbarë vendin do të mbaj mot me diell dhe vranësira lokale. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga -13 deri në 3, ndërkaq gjatë ditës nga 3 deri në 8 gradë.

Në Shkup mot i ngjashëm. Temperatura e mëngjesit do të zbres në -5, ndërkaq e ditës do të arrijë në 5 gradë.