Mot sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira lokale. Në vendet malore do të paraqitet mjegull e dendur.

Temperaturat ditore do të lëvizin nga 13-18 gradë celsius.

Mot i ngjashëm do të mbajë edhe në Shkup.