Moti nesër në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryejë erë e dobët kryesisht juglindore. Nëpër disa fushëgropa dhe në luginat e lumenjve do të ketë mjegull.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus katër deri dy gradë, ndërsa e ditës prej nëntë deri 16 gradë Celsius.

Në Shkup mot i ngjashëm me mjegull të mëngjesit. Temepratura e mëngjesit do të bie deri minus dy, ndërsa e ditës do të rritet deri 10 gradë C