Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell, në pjesët lindore me vranësira të vogla deri në mesatare, ku do të fryjë erë e dobët veriperëndimore. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare dhe me erë të dobët veriperëndimore. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 8 gradë Celsius.

Në dy ditët në vijim, moti do të jetë stabil dhe i thatë. Mëngjeset do të jenë të kthjellëta dhe të ftohta, ndërsa gjatë ditës me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Temperatura e ditës do të jetë në rritje të lehtë. Nga mesi i javës së ardhshme pritet rritje e vranësirave me reshje lokale të shiut dhe të borës dhe sërish ulje të temperaturës së ditës për disa gradë.