14 vjeçarja nga Kavadari është bërë nëna më e re në vitin 2017. Dje ajo solli në botë fëmijën e porsalindur, dhe është djalë, njoftoi shefi i repartit të gjinekologjisë, Branko Popov, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nëna ka lindur me ndihmnën e prerjes cezariane. Poashtu gjatë ditës së djeshme në Spitalin e përgjithshëm në Kavadar kanë lindur pesë foshnja. Dy foshnja kanë lindur me prerje cezariane dhe tre me lindje normale. /Telegrafi/