Lideri i LSDM-së Zoran Zaev ka hyrë në takim me komisarin Johanes Hahn i shoqëruar nga Radmilla Sheqerniska dhe Oliver Spasovski.

Më parë Hahn kishte takim me liderin e BDI-së Ali Ahmeti, Bilall Kasami nga BESA dhe Ziadin Sela nga “Aleanca për Shqiptarët”.

Takimin e fundit Hahn do ta ketë me liderin e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski.