Për të evituar ndërhyrjet e shtrenjta kirurgjikale, ndiqni këto këshilla dhe buzët tuaja do të duken dy herë më të plotat në vetëm 5 minuta.

Kjo recetë e thjeshtë do t’ju ndihmojë të keni buzë voluminoze dhe të shëndetshme.

Përbërësit:
1 lugë kafeje spec i kuq
1 lugë kafeje kripë
1 lugë kafeje vaj ulliri

Përgatitja: Përziejeni kripën me specin e kuq dhe më vonë hidhni vaj ulliri duke e përzier derisa të krijohet një masë e qullët por edhe pak e forte.
Masazhoni buzët për pak minuta dhe bëhuni gati për të dalë.