I ftuar në emisionin ‘Xing me Ermalin’ reperi Noizy ka prekur shumë qështje por ajo çfarë më së shumti u ka interesuar publikut ishte sherri që ndodhi vitin që lam pas.
 Ishte krijuar një bujë e madhe mediatike kur Noizy dhe Cozman u përleshen deri në atë masë ku nuk munguan plumbat.

E i pyetur rreth kësaj, Noizy thotë se nuk dëshiron të flas për një gjë të tillë. Ai veten e cilëson si njeri i cili bën gabime por ato zmadhohene dhe më shumë kur je vip.

Sipas tij tash gjithçka është sistemuar. E rëndësishme është se fansat ia duan muzikën.