Së fundmi, në Kongresin Botëror të Celularëve (MWC 2017) HMD ka lansuar telefonin shumë të popullarizuar Nokia 3310, i cili ka tërheqë shumë vëmendje.

Gjithashtu, Nokia 3310 la që njerëzit të kuptojnë se sa telefon i thjeshtë është, por edhe i qëndrueshëm dhe funksional.

Ndërkohë, një kompani e famshme luksoze ruse, Gresso, ka lansuar versionin e saj të Nokias së re 3310 në seri të kufizuar të quajtur Presso 3310, transmeton Koha.net. Në të vërtetë, do të jetë telefoni jashtëzakonisht luksoz me të gjitha butonat dhe kornizën e bërë nga titani “Grade 5”.

Presso 3310, po ashtu, do të vijë me 32 gigabajt memorie të brendshme dhe kamerën e pasme prej 3 megapikselë.

 Ky Nokia 3310 nga titani e seri të kufizuar do të kushtojë diku rreth 3000 euro.