Për tetë vite me radhë Rusia e nënshtroi Obamën, duke u bërë më e fuqishme, duke marrë Krimenë dhe duke rritur numrin e raketave, shkruajti sot në Twitter presidenti amerikan, Donald Trump.

”I dobët!”, përfundon postimi.

Ky është një sulm i ri i presidentit Trump, pas atij për përgjimet e dyshuara që paraardhësi i tij, Obama kishte kryer ndaj shefit aktual të Shtëpisë së Bardhë.