Osmani: Albin Kurti është Zoran Zaevi i Kosovës

Euforia pas fitores së Vetëvendosjes ka kapluar edhe rajonin. Në saje të kësaj euforie, zyrtari i LSDM-së nga Sllupçani, Hadi Osmani, ka bë një krahasim mes kryeministrit aktual te Maqedonisë dhe kryeministrit të arshshëm të Kosovës. “Albin Kurti është Zoran Zaevi i Kosovës. Pikë!”, ka shkruar Osmani në facebook, duke shkaktuar reagime dhe kundër reagime të shumta./kosova-jone