Osmani: Demarkacioni nuk kalon

Demarkacioni i kufirit me Malin e Zi tash e disa kohë është tema më e përfolur në vend. Debate e konferenca të ndryshme janë zhvilluar për këtë temë, mirëpo pa rezultate konkrete.

Vendimi i kryesisë së Kuvendit që më 1 shtator të votohet marrëveshja e dy shteteve ka hasur në kundërshtim nga opozita si dhe disa deputetë të partnerit të koalicionit (PDK-LDK).

Ndërsa është pikërisht deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani e cila nga fillimi ka kundërshtuar këtë marrëveshje.