Pandov: Gruevski tregoi se interesat kombëtare janë para atyre politike

Analisti maqedonas Aleksandar Pandov, intervistat e fundit të Nikolla Gruevskit i cilëson si kombëtare. Sipas tij deklarata e Gruevskit se nuk do të formojë qeverinë me çdo kusht, tregon se mandatari nuk sheh vetëm në qëllimet afatshkurta.

 

Sipas Pandovit, lideri i OBRM-PDUKM-së mbrojti pozicionit parimore në lidhje me gjitha çështjet, duket përfshirë edhe PSP-në, marrëdhëniet ndëretnike dhe aktivitete e Sorosit.

Në intervistat e fundit ish kryeministir Nikolla Gruevski, paralajmëroi se do të ketë ndryshime në kuadrin kryesorë në partinë e tij me çka do të fitojë freski për të zbatuar programin e tyre./Telegrafi/