Fituesja absolute e festivalit të sivjetmë ‘Kënga Magjike’ vendosë të flasë një ditë pas triumfit.

 Rozana përmes Instagramit falënderoi fillimisht producentin Elgit Doda për produktin e krijuar për të duke vazhduar me kolegët të cilët e voton e të cilët gjetën kohë edhe t’i uronin triumfit e tek në fund ajo vie edhe me një kërkesë.

Ajo dëshiron që mesazhi i këngës triumfuese të marri jetë dhe të praktikohet nga femrat pasi e di që një gjë e tillë është më se e arritshme nga cila do femër. /Prive.al/

Për më tepër lexoni të plotë statusin e këngëtares pas triumfit në festivalin ‘Kënga Magjike’:

Mirmbrema! Sapo u ula ne shtepine time (Premtoj qe do ti lexoj te gjitha) Ka qene nje mbremje e mbushur me emocion!”Kenga “Ma thuaj ti”lindi ne studion e kompozitorit @elgitdoda . Te dy vedosem te vinim me nje teme e cila eshte shume aktuale ne ditet qe po jetojme. Dhuna ne familje! Gruaja e kenges sime eshte nje grua e forte ashtu sic duhet te jene te gjitha grate ne situata te tilla.
“Ne jeten time nuk kam takuar asnjëherë një femër që nuk është e fortë, por ndonjëherë ato nuk dinë ta tregojnë forcën që kanë. Duhet një tragjedi që një femër të shfaqë forcën e saj. Mesazhi im është që ta shfaqni forcën para tragjedise” Jam shume e nderuar qe atristet e votuan masivisht kete kenge.I perulem publikut i cili me dha nje sadisfaksion te madh qe sdo ta harroj gjate gjithe jetes sime.Une nuk jam soprano jam kengetare sic jane shume te tille neper bote.Kam vokalin tim ,karateristiken time te zerit dhe natyren e kengeve te mia.Dikush u mundua te ma prishte kete gezim pasi me votoj me quajti jo kengetare! Nuk jam fajtore as une as dikush tjeter qe nuk u mjaftuan piket e tua per te hipur ne ate skene serisht ne naten finale.Nuk votoj vetem une ne kete festival jane vota artistesh te vertet e jo “te pa shkolle”sic i quajte ti.Mos harro voten me te rendesishme,duartrokitjet e publikut.Aty e kishe skenen, dole u perballe me publikun pse nuk ja more duartrokitjet si shume te tjere qe ishin ne ate skene?Une nuk ja blej dot publikut duartrokitjet.Publiku o te do o ste do,nuk ben kompromis.
“Natyrisht që nuk shqetësohem nëse menyra e te kenduarit tim e frikeson .Tipi i mashkullit që frikësohet nga personaliteti im artistik është pikërisht tipi për të cilin nuk do doja te shtoja me asgje.Mirenjohje per kompozitorin@elgitdoda qe me dhuroje kengen e jetes.Mrenjohje per stilistin @jonipeci qe me coj tek personazhi me frymezimin artistik qe e karakterizon.Mirenjohje per@frida_xhoi make -up Mirenjohje per@paruke_extensions_nova.center Nje falenderim special per @sireafilm.Mirenjohje per regjine e mrekullueshme te @aldonlipe e kuruar ne cdo detaj. Dhe nje perqfim te madh per Bianken e bukur qe i dha shpirt kenges.Perulem para jush publiku im.Jam e bekuar qe ju kam.Ju dua!