Përfundoj protesta para Qeverisë

 

Pa ngarkesë politike, pa ironizim,  me këtë lloj organizimi  me kaq shqiptarë dhe me Kim Mehmetin në krye  nuk dridhet Shkupi!

Sapo ka përfunduar protesta  para Qeverise, e cila ishte e thirur  nga Këshilli Opozitar dhe e mbështetur nga partitë opozitare shqiptare si dhe shumë organizata joqeveritare .  Protesta e sotme  ishte e qetë dhe nuk ka pasur asnjë incident. Me fjalime para protestuesve u paraqitën Kryetari  Lëvizjes Besa Bilall Kasami si dhe i vetëshpalluri ”Zëdhënës i Pakënaqësisë shqiptare”  Kim Mehmeti.

Pas përmbylljes së fjalimeve protestuesit u shpërndanë të qetë,

Gjithashtu duhet përmendur   se protesta e sotme ishte  e mbështetur jo vetëm deklarativisht por edhe fizikisht  nga Lideri  historik i “Vetëvendosjes” Albin Kurti si dhe  Kryetari i LR-PDSH-së Ziadin Sela ku për arsye të njohura vetëm për organizatorët nuk ishte paraparë edhe një fjalim përshëndetës si nga z Kurti ashtu edhe nga Ziadin Sela.

©fol.mk